Choď na obsah Choď na menu
 

Tanečné útvary

·         DFS Jánošíček – ľudový tanec so zameraním na tanečné regióny stredného a severo – východného Slovenska;

·         TS Štýl – tanec v skupinách  nefolklórneho žánru: klasický, kreatívny, džezový, moderný a scénicky, orientálny, disko tanec a street dance.

 

article preview

 DFS Jánošíček

ObrázokDetský folklórny súbor bol založený v roku 1996.    V súbore pracujú deti od 6 rokov v hudobnej, tanečnej a speváckej zložke. Jeho vedúcimi sú manželia Horňákovi. Zbiera a spracuváva piesne, hry, piesne a tance Podtatranskej oblasti ale aj iných regiónov. Na svojom konte má cez 480 vystúpení doma aj za hranicami. Reprezentoval v ČR, Poľsku, Litve, Španielsku, Bulharsku, Taliansku, Maďarsku, Grécku, Macedónsku a Chorvátsku.

Každoročne sa zapája do súťaží hudobného a tanečného folklóru. Zaradil sa medzi popredné kolektívy na Slovensku.

 

 

 

 Tanečná skupina Štýl

ObrázokTanečná skupina dáva priestor pre tanečne nadané deti, ktoré si môžu svoje zručnosti vyskúšať v jazzovom, klasickom, scénickom a iných technikách moderného tanca.  Jej činnosť je pestrá. Každý rok nadobúdajú tanečníci nové zručnosti a skúsenosti v prezentácii na verejnosti. Postupne sa dostáva do povedomia na verejnosti doma, na Slovensku a v zahraničí. Podarilo sa mu takto reprezentovať v Rakúsku, Maďarsku a Taliansku.

 

 

 

 
 Dizajn


DonateŠtatistiky

Online: 3
Celkom: 173966
Mesiac: 2555
Deň: 96