Choď na obsah Choď na menu
 

ZÁUJMOVÉ ÚTVARY

Záujmové útvary v DFS Svit tvoria voľnočasové zoskupenia, kde môžu tráviť voľný čas, deti, mládež i dospelý. Tieto zoskupenia sa delia na nehmotné kultúrne dedičstvo  t.j. HUDBA, SPEV, TANEC, DIVADLO a hmotné kultúrne dedičstvo zamerané na REMESELNÉ, VÝTVARNÉ, AUDIO-VIZUÁLNE UMENIE. Zároveň poskytuje pre svojich členov relaxačnú formu oddychu formou REKREAČNÉHO ŠPORTU A UMELECKÉHO TURIZMU. 

 
 

Príspevky

Výtvarné útvary

 ·         Remeselná dielňa – výučba remeselných techník so zameraním na tvorbu šperkov a odevných doplnkov, odevov (háčkovanie, štrikovanie, šitie, vyšívanie) a dekoratívnych predmetov - formou jednorazových tvorivých dielní – workshopov aj pre dospelých záujemcov.

 
31. 8. 2012 | Rubrika: ZÁUJMOVÉ ÚTVARY

Tanečné útvary

·         DFS Jánošíček – ľudový tanec so zameraním na tanečné regióny stredného a severo – východného Slovenska;

·         TS Štýl – tanec v skupinách  nefolklórneho žánru: klasický, kreatívny, džezový, moderný a scénicky, orientálny, disko tanec a street dance.

 

 
31. 8. 2012 | Rubrika: ZÁUJMOVÉ ÚTVARY

Hudobné útvary

·         výučba na sólových nástrojoch - husle, heligónka, harmonika, flauta - píšťala, kontrabas a i.;

·         ĽH Jánošíček - hra v ľudovej hudbe;

·         DSS Jánošíček – detská spevácka skupina.

 
31. 8. 2012 | Rubrika: ZÁUJMOVÉ ÚTVARY
 Dizajn


Donate


Zámer a ciele

Cieľom občianskeho združenia je vytvárať v sídle pôsobnosti možnosť podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa, mladého i dospelého človeka. Umožniť všetkým deťom, mládeži a dospelým osobám rozvíjať prirodzeným spôsobom ich schopnosti, talent a popritom ich pripraviť na budúci život; zároveň zachovávať a rozvíjať historické a kultúrne dedičstvo. Svoje ciele dosahovať prostredníctvom vytvárania technických a organizačných predpokladov na zriadenie, prevádzku a využívanie efektívneho a komunikačného systému, sprístupňovania informačných zdrojov, poskytovanie odborných konzultácií a publikačnej činnosti. Venovať sa rôznorodým programom vychádzajúcich z momentálnej spoločenskej potreby. Združenie je nepolitickou a neziskovou mimovládnou organizáciou s právnou subjektivitou.


Štatistiky

Online: 17
Celkom: 194785
Mesiac: 3056
Deň: 222